Pokaż:Wszystko
W końcu są imiona młodych 😃
55 Wyświetleń
55
Werwa przysypia na podeście w rozwianej sukience
86 Wyświetleń
86
Baszka
Werwa odleciała o 15:23
85 Wyświetleń
85
Rafik jest na G2. Nareszcie ma chwilę, żeby odpocząć.
87 Wyświetleń
87
I wciąż siedzi :D
imiona już wybrane ?
można głosować na imiona
122 Wyświetlenia
122
elik
ja zagłosuję jutro, muszę się z tymi propozycjami przespać 🤔
Iwona65
Aż się boję spojrzeć co tam jest
Iwona65
No dobra spojrzałam i przyznaję się: zagłosowałam na Zadrę i Turbo
😆
A głosowanie nie jest do dzisiaj do końca dnia?
elik
tak, masz rację
Czy jest znana płeć maluchów bo nie widzę żadnej informacji po obrączkowaniu .
95 Wyświetleń
95
Ja jestem bardzo ciekawa ile waży ta największa samiczka
1450 g
YUN000yun
Obecnie na oficjalnej stronie nie podano informacji o płci. Przypuszczam, że 7MB i 0MB to samice, a 8MB i 9MB to samce. Kolejność urodzenia to 7MB, 8MB, 0MB, 9MB
Oliwia
Dwie samiczki i dwa samce, tak mi na FB wyskoczyło
tak, waga 1450, 1000, 700 i 400
Czyli godzilla dorodna samiczka. 😉
Werwa na kracie
84 Wyświetlenia
84
Kto nie widział filmiki na forum 😇
95 Wyświetleń
95
Baszka
Bardzo dziękuję, nie rozumiem tylko dlaczego w tym roku informacje o zakładaniu obrączek owiane są tajemnicą
wróciły!
98 Wyświetleń
98
IzaEs
imiona też wróciły na stronę 🤪😀
WarKotka
Werwa nieufna
elas59
Krata otwarta wejść już można - dzieciaki przestraszone w kąciku siedzą
elas59
Werwa cierpliwie czeka na otwarcie kraty
elas59
Teraz kamerka przetarta więc mogą wrócić .Sesja zdjęciowa też zrobiona .
elas59
Jeszcze trzeba zrobić mały porządek w budce - zebrać obrączki po łupach i pióra do wora zabrać
Werwa jest niesamowita😂 nie mogę z tego jak stoi i patrzy czy dobrze sprzątają😂😂 nic a nic się nie boi😁
WarKotka
podziwiam jej stoicyzm 😁
Jak określana jest płeć sokoła?
96 Wyświetleń
96
xand
Nas szybko po łapach, dokładnie to tylko genetyka
No i potem chyba śledzenie na kamerach, które złożyły jajka, a które nie :):):)
niza
Ogólnie po wielkości. Tak samo ich łapki, ich wielkość i tak jak pisały inne osoby, po wadze
po wadze
Dan21
min. po wadze
Kratę zamknęli , dzieci zabrali a Mnie nie chcą wpuścić do domu więc poczekam na kracie .
86 Wyświetleń
86
monikam54
Co ciekawe, w Płocku obrączkowanie pewnie jak co roku odbywa się na trawie na dole. Werwa wszystko słyszy i swoim sokolim okiem bacznie obserwuje, a mimo tego spokojnie siedzi na kracie 😃
niza
Monika, ona wg "znawców" będzie miała traumę. Tak jak ma do dzisiaj traumę po obrączkowaniu jej jako dorosłego ptaka. Ta trauma objawia się tym, że tak blisko siedzi kraty. To oczywiście ironia jakby ktoś nie zrozumiał..
😆
IzaEs
Każdy sokół jak i człowiek jest inny 😉
IzaEs
Wiernie czeka cały czas aż się doczeka 🥰
To jest właśnie Werwa. Najodważniejsza ze znanych polskich sokolic 🥰
81 Wyświetleń
81
..warto w tym miejscu przypomnieć głogowską Szirę ..podobne zachowania do Werwy u niej obserwowaliśmy ...podejrzewam , że Admina ,to już znała z widzenia 😆bo zawsze czekala na niego na kracie ...
w końcu się dowiemy ile samiczek i ilu samców :)
IzaEs
Moja Ulubiona Waleczna Odważna Werwa 😍🥰🤩
elas59
Werwa odlatuje i zaraz wraca .
niza
To samo pomyślałam, krata zamknięta a ona w progu stoi 💗 Odważna jest, jak zawsze
Rozpoczyna się obrączkowanie na G2
74 Wyświetlenia
74
elas59
Na początek obrączkowania trafiłem przypadkowo , nic o obrączkowaniu nie wiedziałem .
Baszka
Skąd ta informacja
elas59
Werwa na kracie a Rafik lata wokoło komina .
Czy tylko ja nie widzę propozycji imion ? zniknęło dzisiaj to ?
73 Wyświetlenia
73
ElkaKJ
ja co prawda wczoraj głosowałam, ale faktycznie - dzisiaj ankiety zniknęły
Też nie widzę 🙄
Czy mogę zapytać, według jakich zasad wybierane są te imiona? Nie do końca rozumiem, w jaki sposób niektóre z nich mają wyrażać piękne znaczenie lub dobre życzenia… Odnoszę wrażenie, że imiona żeńskie i męskie mają zupełnie inny styl.
91 Wyświetleń
91
Nie wiem,ludzie wrzucają swoje propozycje,a komisja wybiera. Moją propozycją jest tu akurat Tumek i Tuma (raczej bez szans i tak ), nazwy od wzgórza Tumskiego ,reszta raczej wybrana pod katem Orlenu ,benzyny i jej odmian .Pewnie i tak nigdy nikomu się nie dogodzi.
Mam wrażenie, że chodzi o to by dogodzić jednemu - sponsorowi, czyli Orlenowi. Niestety.
YUN000yun
Nie mam żadnych zastrzeżeń do samych imion. Po prostu chciałabym/chciałbym poznać znaczenie każdego z nich. Byłoby wspaniale, gdyby podczas następnej edycji konkursu do zgłoszeń dołączano krótki opis od osoby, która zaproponowała dane imię – co ono oznacza i dlaczego je wybrała.
Oliwia
Flara od flar które płoną w Orlenie w Płocku na terenie całego zakładu :-)
Lizka
Flara - wg mnie bardzo ładna propozycja. Tuma również. Imię Turbo zgłaszałam parę lat temu w Koszalinie (teraz to nie moja propozycja, ale na nią zagłosowałam). Gama imion szeroka i świadczy o inwencji twórczej zgłaszających. Wiadomo, że nie każdemu każda propozycja przypadnie do gustu :)
Mój wybór uzasadniłam wyżej ,jest w Płocku wzgórze Tumskie 🙂,chciałam coś związanego z miastem.
Efa
Efa
I bardzo dobrze, że wyjaśniłaś. Nie każdy jest tak dobry z geografii by znać wszystkie wzgórza, górki i pagórki W Polsce. Już nie raz pisałam, że te wyjaśnienienia, które można wpisać do komentarza, powinny być znane przy ostatecznym wyborze. Widać to nie pasuje organizatorom.
Więcej